Przeciwieństwa

To gra w skojarzenia i przeciwieństwa. Jedna osoba mówi dowolny przymiotnik, a druga musi podać jego przeciwieństwo, ale w formie rzeczownika. To wcale nie jest takie łatwe. A oto kilka przykładów:
zimny – ogień
niski – wieżowiec
lekki – słoń
To teraz czas na Was!

Balonowe akrobacje

Potrzebne będą… tylko nadmuchane balony i wy. Im więcej osób, tym weselej. Każda para wybiera sobie balon w ulubionym kolorze i próbuje go jak najdłużej utrzymać, na przykład między czołami. Kto upuści lub rozgniecie, ten odpada. Reszta bierze udział w zabawie dalej i tym razem musi utrzymać balony np. między lewymi stopami. Albo nosami. Albo prawymi łokciami. Wygibasów będzie sporo, a śmiechu co nie miara.

okladka_K8 2022.indd

Moja ciocia ma sklep

Jedna osoba mówi w myślach alfabet, inna w pewnym momencie woła „stop”. Każdy po kolei, w szybkim tempie, wymienia na daną literę trzy przedmioty, dokańczając zdanie: „Moja ciocia ma sklep, w którym sprzedaje…”. Oczywiście, nazwy nie mogą się powtarzać. No to sprawdźmy. „Moja ciocia ma sklep, w którym sprzedaje kluczyki, kalosze, krowy, kanapki, kozy…”. Ups!

Co to za zwierzę?

Jedno z was wybiera w tajemnicy przed kumpelkami i kumplami zwierzę, które lubi albo które mu się podoba. Fajnie, by nie było to domowe zwierzątko, ale na przykład leśne czy egzotyczne. Potem opowiada innym, co ono robiło przez cały dzień. Tylko uwaga, ani razu nie może paść nazwa tego zwierzaka. Pozostali muszą odgadnąć, o jakie zwierzę chodzi. No to na próbę spróbujcie opowiedzieć, jak wygląda dzień foki. Możecie opowiadać śmieszne rzeczy, tak, żeby zmylić pozostałych.

Dobrej zabawy życzy „KUMPEL”!