II Bemowski Piknik Naukowy!

Zapraszamy na II Bemowski Piknik Naukowy! Spotkamy się 4️⃣ czerwca w godz. 12.00-18.00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
⚠️ Wstęp wolny‼️ Nie może Was tam zabraknąć‼️
Czeka mnóstwo fantastycznych atrakcji! Będą m.in. tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy naukowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Będzie można eksperymentować w różnych strefach naukowych: Strefa Centrum Nauki Kopernik; Nowoczesne Technologie; Ale kosmos!; Klimat to my! – strefa ekologiczna; Domowe Laboratorium; Akademia Młodego Medyka; Fizyka na fali; Wehikuł czasu – strefa archeologiczna; Balonowa Strona Nieba; Strefa Pasażera; Strefa Relaksu.
Centrum Nauki Kopernik zabierze nas w morski rejs i odpowie na pytania: jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku i co powoduje chorobę morską. Przyjrzymy się też muzyce i sprawdzimy, czy wszystko może być instrumentem. Wraz z Planetą Robotów zbudujemy roboty i łaziki marsjańskie z LEGO. Z Planetą Anuka wystartujemy w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzymy niebo, dowiemy się, jak rozpoznać gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy. Poznamy odpowiedzi na pytania: czy istnieje życie w Kosmosie i gdzie go szukać? Zwiedzimy także wnętrze stacji kosmicznej w goglach VR! Z Wojskową Akademią Techniczną przeniesiemy się do świata barwnych doświadczeń i reakcji. Zaobserwujemy przyzywanie duchów w laboratorium oraz chemiczne światła drogowe. Wspólnie z Mocną Ekipą w małej hucie szkła poznamy proces wytapiania i wydmuchiwania szklanych ozdób. Razem stworzymy wulkan z sody, ciecz nienewtonowską i domowe kosmetyki. Przekonamy się też, jak hodować rośliny miododajne, aby pomagać pszczołom. Do domów wrócicie z doniczką zasadzonych przez siebie kwiatów. Świat przyrody przybliży nam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z Akademią Małego Lekarza nauczycie się masażu serca i rozwiążecie zagadki anatomiczne ukryte w szkielecie Kostku. Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej pokaże nam różne rodzaje lewitacji i złudzenia optyczne, a z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego weźmiemy udział w warsztatach tkackich, ceramicznych i krzemieniarskich. Balonowa Strona Nieba zaprosi nas do kosza balonu oraz przybliży historię baloniarstwa. Jeżeli pozwoli na to pogoda, oderwiemy się od ziemi podczas lotu na uwięzi! Metro Warszawskie opowie o bezpieczeństwie na podziemnych stacjach i planach rozbudowy linii M2. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo przygotuje dla Was quiz o naszej dzielnicy, a na stoisku bemowskiej Biblioteki Publicznej będziecie mogli wymienić się książkami! Nie zabraknie pokazów ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od „Nitro Lody” oraz zakręconych animacji dla najmłodszych!
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku Dzielnicy Bemowo: https://www.facebook.com/events/522711699324338.
Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Rate this post
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *