Powiedział Księżyc – przepiękna opowieść o sprawach ważnych!

„Powiedział Księżyc” to gotowy, choć niezwykły, podręcznik przygotowujący rodziców do rozmów z dzieckiem o sprawach ważnych, codziennych, nieoczekiwanych.

To klimatyczna instrukcja odpowiadania na trudne pytania, które nie kończą rozmowy, ale dopiero ją zaczynają. Bo jak wytłumaczyć kilkulatkowi czym jest przyjaźń? Czy jest miłość? Dlaczego marzenia są ważne? Dlaczego warto jest dążyć do celu? Trudne odpowiedzi ubrała w słowa Helena Sienkiewicz-Więcław, mądrze i z wyczuciem prowadząc małego i dorosłego czytelnika przez meandry trudnych życiowych wyborów. Czy warto się czymś dzielić? Czy dzieląc się rzeczą, dajemy z nią jeszcze coś od siebie? Odpowiedzi należy szukać w rozmowach Księżyca z Mysz-Onem, prowadzonych pod osłoną nocy, w blasku Księżyca, który wydaje się znać odpowiedzi na wszystkie pytania – wszak krąży wokół nas od milionów lat i niejedno widział i słyszał. Ale Księżyc też marzy. O czym? Można się zdziwić, ale o bardzo przyziemnych sprawach, które dla niego są nieosiągalne, a dla nas – na wyciągnięcie ręki, tylko że my nie zawsze potrafimy to docenić.

Rozmowy Księżyca z Mysz-Onem zostały zainspirowane ilustracjami Ewy Pazyny – niezwykle barwnymi, onirycznymi, stworzonymi z rozmachem bajkowymi historiami o codzienności.

„Warto zatrzymać się w biegu, aby znaleźć ciszę, żeby usłyszeć siebie nawzajem i budować relację. Rozmowa jest dla mnie jednym z ważniejszych miejsc spotkań z drugim człowiekiem, szczególnie z dzieckiem – zauważa Helena Sienkiewicz-Więcław. Dlatego stała się tak istotnym elementem książki. Dzięki rozmowie mamy okazję zadać pytania, a to jest równie cenne, jak znajdywanie odpowiedzi. Chciałabym, żeby czytelnicy w trakcie lektury pozwolili sobie na niespieszne delektowanie się obrazami Ewy Pazyny, które były dla mnie inspiracją i wokół których osnuty został dialog bohaterów. Jest to nasze zaproszenie do spaceru w towarzystwie wyobraźni”.

Książka pod patronatem Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Książka do kupienia na  www.edukram.pl

Rate this post
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *