02a15a29-stresLekki stres pcha nas do działania, silny – paraliżuje. Dlatego dobrze jest sobie z niszczącym stresem poradzić!

 1. Nie rób niczego z przyzwyczajenia
  Nie chodzi o to, byś nagle zaczął chodzić w piżamie do szkoły. Albo w ogóle przestał w szkole bywać. Po prostu – myśl o tym, co robisz i zmieniaj kolejność, sposób wykonywania zajęć. Np. spróbuj posłuchać nowego rodzaju muzyki, idź do szkoły inną drogą lub kup ciuch w kolorze, o który byś siebie nie podejrzewał.
 2. Nie przesadzaj – to zajęcie ogrodnika
  Żadna przesada nie jest dobra. Spróbuj wypośrodkować czas między nauką a odpoczynkiem. Na zakuwanie i rozrywkę przeznacz tyle samo czasu.
 3. Nie komplikuj
  Nie przejmuj się drobnostkami. Szukaj raczej prostych rozwiązań. Jeśli masz problem z nauczeniem się czegoś – po prostu o tym powiedz.
 4. Spójrz problemom w oczy
  Nie udawaj, że wszystko gra, jeśli coś nie jest OK. Żadne problemy nie rozwiązują się same.
 5. Posłuchaj
  Wiej jak najdalej od hałasu, który powoduje ból w uszach i szum w głowie. Słuchaj tego, co lubisz, co najbardziej cię uspokaja.
 6. Niepowodzenie to nie koniec świata
  Niepowodzenia małe i te większe możesz świetnie wykorzystać. Przede wszystkim zapomnij o wpadaniu w dołki. Jeśli coś nie wychodzi – wiesz już, co musisz podszlifować, podgonić, poświęcić temu więcej czasu i uwagi.
 7. Nie walcz ze smokami
  Dyscyplina narzucona sobie zazwyczaj popłaca. Ale i z tym nie przesadzaj. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Co by było, gdybyś wszędzie był pierwszy, najlepszy? Daj i innym szansę! Jeśli wyznaczasz sobie cele, nie rzucaj się od razu na Mount Everest. Pochodź najpierw po Bieszczadach i Tatrach.
 8. Szukaj „pozytywnych”
  Ludzie przenoszą nie tylko choroby. Potrafi my zarażać się także złym samopoczuciem, zdenerwowaniem i utratą wiary. Unikaj ludzi wiecznie jęczących i niezadowolonych. Szukaj za to towarzystwa osób pozytywnie nastawionych do życia, radosnych.
 9. Nie bój się
  Strach potrafi sparaliżować jak nic na świecie. Nie bój się podejmować decyzji. To naturalne, że część z nich może być niewłaściwa.
5.00 avg. rating (83% score) - 1 vote