Jaga Czekolada i władcy wiatru

 

Jaga Czekolada przekonuje się, czym naprawdę jest magia…

 

jaga1

 

Mija rok od niezwykłych wydarzeń w Pierwszym Świecie, kiedy Jagoda Nugat, dzięki własnym niezwykłym mocom, nieoczekiwanie przeciwstawiła się czarnej magii. Mirella i Lukrecja po zniknięciu niebezpiecznego maga Hedima zamknęły Manufakturę Czekolady z Tysiąca i Jednej Nocy i wróciły wraz z krukiem Zafirem do swojej baszty w Almendurii. Jaga prowadzi teraz aktywne życie zwykłej nastolatki. Tęskni za czarodziejkami, ale coraz więcej czasu poświęca nowym przyjaciołom Maksowi i Dominice oraz doskonaleniu deskorolkowych trików.

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi wielka przygoda – wyjazd na odległą wyspę Dun, do pensjonatu, który prowadzi Aura, ciotka Maksa. Na miejscu przyjaciół czekają niespodzianki: niewielkie auto należące do ciotki przeobraża się w przestronną amfibię, pokoje hotelowe odkrywają swoje tajemnice, wreszcie nad Dun nadciąga niebezpieczny sztorm.

Od tej chwili wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót – na wyspę przybywają czarodziejki Mirella i Lukrecja w poszukiwaniu sposobu na zdjęcie czaru z Zafira. Okazuje się, że mogą im w tym pomóc jedynie Władcy Wiatru, a drogę do nich zna wyłącznie Aura. Kim naprawdę jest szalona ciotka? Co się wydarzy w trakcie wyprawy do Pieczary Zaklęć? Czy Jagoda znowu użyje swoich nadprzyrodzonych mocy?

Bohaterowie serii

  • Jaga Czekolada – bohaterka sagi (Jagoda Nugat)
  • Pralinka – opiekunka Jagi, typ pankówy, zajmuje się głównie swoim smartfonem
  • Mirella – sąsiadka Nugatów, matka Lukrecji, prowadzi sklep z wypiekami i czekoladą „Słodkości
    z tysiąca i jednej nocy”, czarownica
  • Lukrecja – córka Mirelli, rówieśniczka Jagi, czarownica
  • India (Indi) – przygarnięty przez czarownice mała iguana, którym zaopiekuje się Jaga
  • Rodzice Jagi

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *