GRUPA COGITO Sp. z o.o. w związku z realizacją projektu pn. „redAKCJA!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do współpracy KSIĘGARNIE z terenu województwa mazowieckiego.

Projekt „redAKCJA!” to innowacyjny model wsparcia niedużych księgarń w stawaniu się ośrodkami kulturotwórczymi w środowisku lokalnym, budowaniu relacji z nowymi odbiorcami, popularyzacji czytelnictwa i dostępu do książki. Zakłada utworzenie w 4 wybranych księgarniach z terenu województwa mazowieckiego małych redakcji, tworzonych przez przygotowanego do tego działania księgarza (zapewniamy szkolenie 7 h, film instruktażowy i zestaw materiałów dydaktyczno­metodycznych) oraz dzieci z lokalnej społeczności. Każda miniredakcja będzie tworzyła własne wydawnictwo, odpowiadając za wszystkie aspekty – od tworzenia tekstów aż po promocję.

Każda zgłoszona redakcja otrzyma pakiet startowy (np. aparat, dyktafon) oraz atrakcyjny pakiet małego redaktora (legitymacje prasowe, notesy itp.). Dodatkowym wsparciem będzie budżet do pokrycia niezbędnych wydatków związanych z działaniem i przygotowaniem wydawnictwa.

Dzięki prowadzeniu w księgarniach miniredakcji wytworzy się wokół niej zaangażowana społeczność złożona z księgarza, dzieci, ich rodzin oraz znajomych. Działalność dziennikarska i redakcyjna będzie zauważalna w środowisku lokalnym np. poprzez przeprowadzanie wywiadów, dystrybucję wydawnictwa, nawiązywanie kontaktów partnerskich, przez co zwiększy się rozpoznawalność księgarni i jej dobry wizerunek.

Do współpracy zapraszamy indywidualne księgarnie stacjonarne z woj. mazowieckiego założone nie wcześniej niż w 2014 r. o powierzchni nie przekraczającej 120 m2, posiadające powyżej 1000 tytułów w sprzedaży, zwłaszcza z zakresu beletrystyki, literatury dziecięcej, naukowej.

Zainteresowane księgarnie prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go na adres: redakcja@cogito.com.pl

Formularz do pobrania: formularz-zgloszeniowy (PDF do pobrania)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes