W TVP Kultura możecie obejrzeć pierwszą edycję talent show muzyki klasycznej „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”. Wezmą w nim udział młodzi artyści reprezentujący również Polskę. W jury programu zobaczymy m.in. Alicję Węgorzewską – polską mezzosopranistkę, a w finałowym odcinku Maestro Plácido Domingo.

W „Wirtuozach V4+. Międzynarodowym talent show” zaprezentuje się czwórka utalentowanych młodych ludzi z Polski: trzynastoletni Michał Korzeń grający na fortepianie, czternastoletni akordeonista Dawid Siwiecki, siedemnastoletni pianista Maciej Smolag oraz dziewięcioletnia Zarina Zaradna grająca na harfie.

Talent show poprowadzi para popularnych i zabawnych gospodarzy: niemiecki showman Thomas Gottschalk oraz polska aktorka i prezenterka Ida Nowakowska.

Do programu dołączyły międzynarodowe gwiazdy: Gabriel Prokofiew, wnuk brytyjsko-rosyjskiego kompozytora i producenta Siergieja Prokofiewa; rosyjski skrzypek Maxim Vengerov; aktorka austriacko-węgierskiego pochodzenia  Coco König oraz Maestro Plácido Domingo.

Bardzo trudno jest zwrócić uwagę dzisiejszej młodzieży na muzykę klasyczną, biorąc pod uwagę  jej atrakcyjność w stosunku do tego, co dominuje w Internecie, w szczególności na YouTube. Ale pokaz Wirtuozi V4+  może przedstawić wspaniały świat muzyki klasycznej w szczególny sposób  – powiedziała jurorka Alicja Węgorzewska.

Chociaż dla uczestników wyróżnieniem samym w sobie jest zakwalifikowanie się do tego programu,  młodzi muzycy walczą o nagrodę pieniężną, którą przeznaczą na budowanie dalszej kariery.

Program „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show” miał już 5 edycji lokalnych, emitowanych tylko na Węgrzech. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu widzów, organizatorzy postanowili rozszerzyć jego formułę na skalę międzynarodową, zapraszając do udziału uzdolnionych młodych ludzi z Czech, Polski, Słowacji, a także z Serbii.

fot. materiały prasowe

Rate this post
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes