Sprawdź, czy jesteś w drużynie Roberta Lewandowskiego!

Cartoon Network wie, że warto być dobrym kumplem! Dlatego po raz piąty prowadzi akcję „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. W tym roku zaangażował się w nią sam Robert Lewandowski. „KUMPEL” jest oczywiście partnerem te akcji!

KIEDY KTOŚ CI DOKUCZA LUB KIEDY WIDZISZ, ŻE KTOŚ KOMUŚ DOKUCZA…

1. Pomyśl o osobie, która dokucza. Zastanów się: dlaczego to robi? Jeśli zrozumiesz, o co może chodzić osobie dokuczającej, łatwiej będzie
ci odpowiednio zareagować! Zadaj sobie pytania:

  • Może szuka przyjaciół, kolegów i koleżanek i nie wie, jak to zrobić?
  • Może chce, żeby ktoś go/ją zauważył?
  • Może myśli, że dokuczanie podoba się innym, jest śmieszne i fajne?

Kiedy znajdziesz odpowiedź na te pytania, na pewno łatwiej ci będzie zostać dobrym kumplem. Kto wie – może zostaniecie najlepszymi przyjaciółmi?

2. Daj szansę! Nie przekreślaj od razu osoby, która dokucza. Porozmawiaj z nią i odwołaj się do tego, co robi – bez krytykowania i obrażania.

3. Zaproponuj inną zabawę. Na pewno jesteś pomysłowy – pokaż, że można bawić się, rozmawiać, spędzać czas inaczej. Zaproponuj coś, co możecie zrobić wspólnie, np. gra w piłkę, berka, rysowanie, wycinanie czy budowanie.

4. Bądź odważny! Odwaga polega na reagowaniu i stawaniu w obronie innych. Myśl o sobie dobrze. Nie bój się – wiele osób czuje się podobnie jak ty. Odwagi może dodać ci znalezienie choć jednej osoby, która będzie ci towarzyszyć i zareaguje wraz z tobą.

Jak być dobrym KUMPLEM?  Jak poradzić sobie z problemem dokuczania? Jak dołączyć do tej wspaniałej akcji? O tym przeczytasz w najnowszym numerze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rate this post
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *