Bądź dobrym kumplem nie tylko na boisku!

Tegorocznym ambasadorem kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” Cartoon Network został Robert Lewandowski. Znany na całym świecie piłkarz odpowiada na nasze pytania  i przekonuje, że każdy z nas zasługuje na dobre traktowanie.

„Kumpel”: Kiedy postanowiłeś, że zostaniesz piłkarzem? Ile wtedy miałeś lat? 

Robert Lewandowski: Piłkę nożną pokochałem z całego serca, od kiedy kopnąłem ją po raz pierwszy! Od dziecka marzyłem o tym, żeby grać na wielkich stadionach. Mogłem wybrać inny sport, ale tak naprawdę myślę, że to piłka wybrała mnie.

Co poradziłbyś dziewczynkom i chłopcom, którzy tak jak Ty pragną zostać piłkarzami?

Trzeba ciężko pracować, wierzyć w swoje marzenia i być systematycznym. Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy, nigdy nie powinniśmy się poddawać i musimy zawsze mocno wierzyć w to, że wszystko może się udać. Trzeba też stosować się do zasad fair play, czyli szanować drugą osobę i dyscyplinę, którą się uprawia. Co ważne – kapitan zawsze musi wspierać kumpli z drużyny i o nich myśleć, ponieważ tylko jako drużyna jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.

Czym jest według Ciebie dokuczanie i czy gdy chodziłeś do szkoły zdarzało się, że ktoś Ci dokuczał?

Według mnie dokuczanie to świadome i celowe złe traktowanie drugiej osoby. Kiedy byłem mały, zdarzały mi się takie sytuacje – zawsze byłem tym najmniejszym i najchudszym. Często grałem ze starszymi kolegami. Nigdy nie przekraczało to jednak pewnych granic.

Jak sobie radziłeś z dokuczaniem?

Nie bałem się prosić o pomoc! Rozmowa z kumplami, którzy mnie wspierali, zawsze pomagała mi wyjść zwycięsko z każdej sytuacji. Trzeba zawsze wspierać swoich przyjaciół i mówić, żeby się nie załamywali i nie poddawali.

Kto jeszcze może nam pomóc, kiedy mamy problem?

Przede wszystkim rodzice, nauczyciele i kumple. Te osoby zawsze będą nas wspierać. Oczywiście zawsze można wejść na stronę kampanii: „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” i poznać  wiele przydatnych informacji, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Zajrzyjcie też do KUMPLA nr 1/2020 – w specjalnym konkursie będzie do wygrania piłka z autografem Roberta Lewandowskiego!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *