Natalia przyszła do szkoły nie w humorze. Na dodatek zapomniała butów na zmianę i pani woźna zwróciła jej uwagę. Potem chciała usiąść w ostatniej ławce, a tam siedziała już Ada. No i się zaczęło.
– Nie będę z Tobą siedzieć, bo masz brzydką sukienkę – wypaliła Natalia.
– Ale o co ci chodzi? – Ada była zaskoczona jej słowami.
– W ogóle okropnie się ubierasz i czeszesz się jak mała dziewczynka z przedszkola – złośliwie mówiła Natalia, a za jej plecami pojawiły się już Olga i Marta. Obie chichotały. Na dodatek jedna z nich zrzuciła piórnik Ady na podłogę. Ada poczuła, że robi się czerwona. Była coraz bardziej zła i jednocześnie chciało jej się płakać. Stała jak wryta, nie wiedząc, co zrobić.

Wtedy pojawiła się Karola. Stanęła tuż obok Ady, wyprostowała się (wydawała się sporo wyższa) i jakby nigdy nic powiedziała:
– Widziałam, jak zrzuciłaś piórnik Ady. Dlaczego to robisz? To nie jest śmieszne ani fajne.
Ada nie znała Karoli od tej strony. Zawsze taka cicha. Zwykle to Ada musiała ją ratować z opresji. Ale tym razem Karolina była jak jakaś superbohaterka.
– Chodź Ada, idziemy stąd. Mamy ciekawsze rzeczy do roboty – rzuciła ostro Karola, a Natalia i jej kumpela zaniemówiły.
Ada odeszła z Karoliną na drugi koniec klasy. Zauważyły, że w drzwiach klasy stoi wychowawczyni. Chyba wszystko słyszała, bo zaraz po dzwonku zrobiła lekcję o dokuczaniu.

  • Kto to przyjaciel od serca?

  • Co możesz zrobić, kiedy ktoś Ci dokucza?

  • Do kogo zwrócić się o pomoc, gdy ktoś Ci dokucza?

O tym wszystkim w KUMPLU nr 5!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes