Tabelka Marzeń, czyli jeden dzień, który może zmienić życie dziecka

Spełnij marzenie wybranego dziecka i spraw, by poczuło się wyjątkowo!

Każdy z nas miał w życiu wymarzony prezent, przeanalizowany pod każdy szczegółem i obejrzany ze wszystkich stron. To właśnie fenomen wymarzonego prezentu był impulsem do stworzenia Tabelki Marzeń. Dzieci opisują w niej wymarzone prezenty, a zadaniem dobroczyńcy, biorącego udział w akcji, jest odnalezienie i kupienie wyczekanego podarunku. Spełnianie konkretnych marzeń dzieci sprawia, że są one zawsze o krok bliżej do swoich zainteresowań. A ten krok może być drogą do samorealizacji i szczęścia.

W tym roku wśród marzeń znalazły się: kurs śpiewu wymarzony przez 18-letnią Kasie, zabawkowa kuchnia wyczekiwana przez 3-letnią Julkę czy kurs masażu sportowego, o który poprosił 19-letni Tomek.

 

Jak dołączyć do akcji?

Każdy z nas może dołączyć do akcji. Wystarczy z Tabelki Marzeń wybrać marzenie i marzące dziecko, kupić prezent i sprawić, żeby ta wyczekiwana Gwiazdka była dla kogoś wyjątkowa. 

Tabelka Marzeń: https://www.oneday.com.pl/tabelka-marzen

 

Prezenty rozdawane są wszystkim dzieciom podczas Finałowej Imprezy Gwiazdkowej 10 grudnia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej pełnej koncertów, animacji oraz niespodzianek. W przypadku gdy dzieci nie mogą pojawić się podczas Gwiazdkowej Imprezy, dostają swoje prezenty później, ale na pewno przed Wigilią. Członkowie Fundacji, by je dostarczyć jeżdżą do dzieci osobiście. Po wyczekiwanym momencie rozdania podarunków na swój prezent może oczekiwać i dobroczyńca, ponieważ każdy dostaje osobiście napisany przez dziecko list z podziękowaniem lub zdjęcie z momentu wręczenia podarunku.

 

One Day – fundacja, która pokazuje jak ważny jest każdy pojedynczy dzień. I że to od niego wszystko się zaczyna. 

One Day to ogólnopolska inicjatywa wspierająca dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka na terenie całej Polski. Celem akcji jest spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji i przywracanie im wiary we własne siły.  Inicjatywa uświadamia każdego z nas, jak dużo zmienić może jeden dzień poświęcony dla kogoś. Zaczęło się 10 lat temu.  Dziś One Day to dowód, że marzenia mają wielka moc. Dzieci z domów dziecka boją się marzyć. Jeśli pomożemy im spełnić nawet najmniejsze pragnienie dotyczące gwiazdkowego prezentu to sprawiamy, że nabierają wiary, że wszystko jest prawdopodobne. I to właśnie jest podstawowym celem Fundacji One Day, która przez cały rok pomaga dzieciom z domów dziecka usamodzielnić się i stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu.

 

Fundacja One Day w liczbach – podsumowanie roku 2016: 

25 placówek

743 wspieranych dzieci

527 dzieci uczestniczących w ostatnim spotkaniu gwiazdkowym

60 dzieci wzięło udział w kursach i szkoleniach z zakresu motywacji, pisania CV czy wiedzy o zdrowym żywieniu zorganizowanych przez Fundację

30 testów Gallupa do badań predyspozycji zawodowych dzieci zakupionych przez Fundację One Day

41 414zł wydane na kursy, szkolenia oraz staże dla podopiecznych

Rate this post
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *